Strona główna > Ogłoszenia

ŚWIĘTA NAKAZANE:

1 stycznia - Bożej Rodzicielki Maryi -  święto maryjne obchodzone w Kościele katolickim,
podkreślające aspekt macierzyństwa Maryi.
6 stycznia - Objawienie Pańskie (Trzech Króli) -  chrześcijańskie święto mające uczcić
objawienie się Boga człowiekowi                                                                           Czytaj dalej

POŻEGNANIA

Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św.
W niedziele po Mszy św.o 11,00.
Pauza liturgiczna na zmianę szat, okazja by dyskretnie wyjść, kto nie może zostać.

Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca; nabożeństwa w oktawie ozdobione okazjonalnymi pieśniami, a na zakończenie oktawy poświęcenie wianków ziół

Ołtarze na Boże Ciało, tak jak to wyznaczył ks. Tadeusz, organizują te same miejscowości i w tym samych miejscach.

Odpust św. Pawła Apostoła wg tego co ustalił ks.Tadeusz  i z polecenia ks.bpa ma być obchodzony w ten dzień kiedy wypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, bez przenoszenia na inny dzień.
A więc główna Msza św., w sobotę 29 czerwca o 18,00 i procesja eucharystyczna.

Trwa wędrówka obrazu MBCzęstochowskiej po rodzinach parafii.
Obraz jest w rodzinie dobę a godzinę przekazania obrazu rodziny ustalają ze sobą.
Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę na nowych konfesjonałów.
Prosił bym o informację gdzie obraz się znajduje.
Była tradycja wywieszania biało-niebieskiej flagi jako znaku nawiedzenia.
Warto tę tradycję podtrzymywać

Pielgrzymka do św. Lipki i do Gietrzwałdu w sobotę 20 lipca o godz.6,00. Zapisy u p.Wiesławy Duszki lub u proboszcza. Koszt 70zł.

• W minionym tygodniu dokończono podest pod głaz pamięci;

• trwa remont uszkodzonego ogrodzenia,

• wykonano prace ziemne i położono krawężniki,

• nawieziono żwiru;

• Wykonany został remont blacharski leja zbierającego wodę z dachu od strony zachodniej /ostatnia lizena/ a także fragmentu dachu;

• uruchomione zostały elektryczne siłowniki okien uchylnych;

• brygada parafianek gruntownie sprzątała kościół czwartek i piątek.

• Największym wyzwaniem były prace blacharskie i najbardziej kosztowne,

więc zwracam się do parafian z usilną prośbą o koperty ze wsparciem, według możliwości i szczodrobliwości.
Dziękuję

• Ireneuszowi Malinowskiemu za prace ziemne, Tadeuszowi Słotwińskiemu za prace remontowo budowlane,

• Michałowi Tkaczykowi za rozliczne działania ogrodnicze, organizacyjne i logistyczne.

• P.Ireneuszowi Prudzyńskiemu, Sławomirowi Rawskiemu i Jackowi Kardasowi podziękowania za wielką aktywność dla dobra naszej parafii oraz p.St-wi Domańskiemu za uruchomienie siłowników okiennych.

Poświęcenie samochodów w niedzielę 23 czerwca po mszach św.

Na prośbę wiernych kolejna gregorianka za ks. Tadeusza przeniesiona z listopada na sierpień tego roku.

Zakończenie roku szkolnego 19 czerwca Mszą św., o 9.00;

W związku z rozpoczętymi pracami wstępnymi przed Synodem Diecezjalnym o Młodzieży
zaistniała  konieczności stworzenia Zespołu Parafialnego i zgłoszenia go w kurii.
Potrzebne są 4 osoby w wieku od 18 do 30 lat.

Dostępna jest księga intencji mszalnych na rok 2020.
Terminy dla gregorianek: maj, lipiec, sierpień i wrzesień.
Msze z wypominkami od 1 do 30 listop.; nowenna środowa kartki zgłoszone przed Mszą św.

Aby spisać akt chrztu wymagany jest państwowy dokument o nazwie Akt Urodzenia /kolor łososiowy/; bez tego aktu nic się nie załatwi w kancelarii.

Trwa Rok Liturgiczny  "W mocy Bożego Ducha"

W każdą III niedzielę miesiąca,  po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy na kwiaty do Ołtarza Głównego

Zapraszamy  dzieci  i młodzież od 10 roku życia, na bezpłatny kurs gry na gitarze.
Zajęcia odbywają się w każdą niedziele po Mszy o godz. 11.00  w sali parafialnej

W czasie swoich rozmów z mieszkańcami parafii stwierdziłem, że wielu z Was ma problemy w pracy.
Wychodząc naprzeciw tym problemom, zorganizowałem bezpłatne konsultacje i porady z zakresu prawa pracy,

których będzie udzielać Pani Małgorzata Szelest
od września w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 17:00 – 18:00 w budynku, sklepik CARITAS przy Kościele.
Porady będą dotyczyć:

Umowy o pracę – co powinna zawierać
        Wynagrodzenia za pracę
        Czasu pracy, urlopów
        Kiedy można pracować w godzinach nadliczbowych
        Jakie obowiązki mają  pracodawcy i pracownicy
        Wypowiedzenia umowy o pracę
        Mobbingu i dyskryminacji