Strona główna > Galeria > Kronika > 1993-2015

7.11. 2015 r.
„Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja”.
Dzień ten zapisze się w historii, jako dzień poświęcony  bohaterowi, który miał odwagę zmienić bieg wydarzeń.
Dzięki staraniom Społecznego Komitetu Budowy Symbolicznego Pomnika Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego,
planowana skromna konferencjaurosła do rangi całodziennych ogólnopolskich obchodów.
Inicjatywę objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Partnerem obchodów jest Muzeum Historii Polski.
Po uroczystej mszy w intencji Rodziny Pułkownika Kuklińskiego, przy asyście honorowej Wojska Polskiego,
odsłonięto w naszej parafii  jego tablicę pamiątkową. Zastępca ambasadora USA w Polsce John C. Law mówił podczas uroczystości,
że w czasach zimnej wojny wielu Polaków  decydowało się na walkę z opresyjnym reżimem komunistycznym,
a Ryszard Kukliński był jednym z nich.
Doradca prezydenta, pułkownik Andrzej Pawlikowski odczytał list Andrzeja Dudy do uczestników uroczystości.
Roman Barszcz, przyjaciel pułkownika Kuklińskiego podkreślał,
że bez niego, Ronalda Regana i Jana Pawła II nie byłoby wolnego świata, którego częścią jest teraz Polska.

13.09.2015.
Gminno - parafialne Dożynki w Zakręcie.
Uroczystość zapoczątkowała Msza św., na którą przybyły władze Gminy Wiązowna i zaproszeni goście.
Po Mszy zostały poświęcone wieńce dożynkowe, wykonane i zaprezentowane przez mieszkańców sołectw naszej Gminy.
Następnie barwny korowód ze starostami dożynek na czele, przeszedł na plac przed Kościołem, gdzie odbyły się głównne uroczystości.
Wybrano najładniejszy wieniec Dożynkowy. I miejsce zajął wieniec, wykonany przez sołectwo Zakrętu.
Z okazji Dożynek  przygotowano wiele atrakcji. Przybyli artyści, którzy bardzo się starali umilić nam czas.
Impreza była bardzo udana. Pogoda też nie płatała nam figli.

Budowa parkingu przy cmentarzu
28.06.2015r. Odpust parafialny
04.06.2015r. Uroczystość Najświętrzego Ciała i Krwi Jezusa
26.10.2014r. Uroczystość Bierzmowania