Strona główna > Ogłoszenia > Święta nakazane

Świętami nakazanymi są wszystkie niedziele roku a także:

Styczeń:
1 stycznia - Bożej Rodzicielki Maryi -  święto maryjne obchodzone w Kościele katolickim, podkreślające aspekt macierzyństwa Maryi.
6 stycznia - Objawienie Pańskie (pot. Trzech Króli) -  chrześcijańskie święto mające uczcić objawienie się Boga człowiekowi,
obecność Jego w historii człowieka.
Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii św. Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.
Ma
j/czerwiec
3 maja - Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - święto katolickie obchodzone w Polsce ku czci Maryi,n awiązujące do ważnych wydarzeń z historii naszej ojczyzny: obrony Jasnej Góry przed   Szwedami w 1655 r., powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dzień św. Stanisława ze Szczepanowa - polskie święto katolickie ku czci  św. Stanisława ze Szczepanowa, jednego z ważniejszych patronów naszego kraju
Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (pot. Boże Ciało) - jest to święto ku czci Najświętszego Sakramentu, przypada ono 60 dni po Wielkanocy
Sierpień:
15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - katolicy świętują wtedy wzięcie do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia.
Listopad:
1 listopada -Wszystkich Świętych - rzymskokatolicka uroczystość obchodzona ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych
Grudzień:
25 grudnia - Boże Narodzenie - święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, jedno z trzech najważniejszych świąt chrześcijańskich.